ده کارآفرین موفق در دنیا که دانشگاه را رها کردند

ده کارآفرین موفق در دنیا که دانشگاه را رها کردند

کارآفرین موفق کیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

کارآفرینی کلمه‌ی جذاب رایج این روزهای بین جوانان کشورمان ایران است. صرف نظر از تمام سختی‌هایی که کارآفرین موفق بودن دارد لذتی که خلق یک محصول یا کسب و کار جدید دارد فوق‌العاده است.

شناخت ابعاد مختلف کارآفرینی برای هر کارآفرینی که تصمیم به رفتن در این مسیر پر پیچ و خم می‌کند، امری ضروری است.

یکی از نکات جالب توجه در دنیای کارآفرینی که برای هرکارآفرینی جذاب است مطالعه‌ی زندگی‌نامه کارآفرینان موفق جهان و ابعاد مختلف و پنهان زندگی آن‌هاست.

با توجه به این دغدغه سعی دارم در سلسله مقالاتی نکات جذاب و قابل تاملی درباره‌ی برخی کارآفرینان موفق جهان امروز و ویژگی‌های یک کارآفرین موفق بیان کنم.

 

آیا مسیر کارآفرینی و دانشگاه در تضاد هستند؟

یکی از مواردی که می‌دانم برای شما جذاب است تحصیلات کارآفرینان موفق دنیاست. شاید بارها شنیده باشید افرادی همچون جابز یا دیگر کارآفرینان تحصیلات آکادمیک خود را رها کردند و در نهایت افراد موفقی در دنیا شدند.

وقتی از انتها به داستان نگاه می‌کنیم شیرین است اما مطمئناً صِرف خروج از دانشگاه و ورود به دنیای کسب و کار، عامل موفقیت شما نخواهد بود ولی چرا مردان شماره یک جهانِ امروز اکثراً ترک کنندگان دانشگاه بودند.

از نگاه من دلیل این اتفاق، تضاد چهارچوب فکری کارآفرینان و نظام فکری حاکم بر دانشگاه‌هاست. در مقاله‌ای جدا در آینده به نحوه‌ی شکل‌گیری مدرسه و دانشگاه و هدف اصلی آن پس از انقلاب صنعتی اشاره خواهم کرد، اما نکته‌ی قابل تامل این است که کارآفرینان موفق نه تنها اجازه نمی‌دهند چهارچوب‌هایی محدود آن‌ها را به زنجیر بکشد بلکه روح خود را بر فراز بلندترین قله‌های جهان هستی به پرواز در می‌آورند.

کارآفرینان موفق به صدای قلب خود گوش می‌دهند به مسیری که در آن می‌روند ایمان دارند حتی اگر در ابتدا از نگاه تمامی آدم‌های دنیا همانند یک احمق جلوه کنند. آن‌ها توانایی همراه کردن دیگران با مسیری که خود در آن می‌روند را دارند.

در ادامه این مقاله به منظور ورود به سلسله مقالات دنیای کارآفرینی توجه شما را به اینفوگرافیک کارآفرینان موفقی که دانشگاه را رها کرند جلب می‌کنم.

 

اینفوگرافیک کارآفرینان موفقی که دانشگاه را رها کردند

ده کارآفرین موفق که دانشگاه را رها کردند

 

 حرف آخر

اگر دوست دارید یک کارآفرین موفق باشید باید به صدای قلب خود گوش کنید. 


مصطفی نوروزی
مصطفی نوروزی
فارغ التحصیل ارشد هوافضای دانشگاه شریف هستم. علاقه‌مند به تکنولوژی و طراحی محصول، علوم مدیریتی و بازاریابی، استارت آپ ها و کسب تجربیات جدید در حوزه کسب و کارهای پلتفرمی. علاقه‌مند به نوشتن و به اشتراک گذاری تجارب با دیگران ...

2 دیدگاه ها

  1. بسیار عالی مصطفی جان
    مخصوصا حرف آخر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Pin It on Pinterest

Shares
Share This
پلتفرم آموزش آنلاین مدادنوکی
با مدیریت تیمی از فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف،
به‌زودی راه‌اندازی می‌شود. برای اطلاع از اخبار سایت و وبلاگ
لطفا ایمیل خود را وارد نمایید.