سرمایه گذار ، گوهری ناب اندر اقیانوس استارت آپی شما!

مهم ترین چالش پیش روی هر استارت آپ جذب سرمایه و سرمایه گذار است و این موجب ادامه حیات مجموعه می شود

پیروزی یا شکست در گرو دانش و اراده

چند سالیست که واژه جدیدی بین جوان ها و به خصوص دانشجوهای ایرانی باب شده؛ استارت آپ!

از آنجایی که مطمئن هستیم مطالب قبلی ما را دنبال کرده اید، دیگر نیاز نیست توضیح بدهیم که استارت آپ ها معمولاً تشکیل شده اند از چند جوان خوش ذوق با هزار امید و آرزو که دور هم جمع شده اند و ایده ای در سر دارند و حالا می‌خواهند با اجرایی کردن آن ایده یک شبه ره صد ساله را طی کنند! آفرین مشکل دقیقاً همین جاست؛ اجرایی کردن ایده! در واقع می توان گفت به تعداد آدم ها ایده وجود دارد؛ شاید هم بیشتر! ولی با یک نگاه ساده به دنیای اطراف حتماً متوجه این موضوع می شویم که تعداد کمی از آن ایده های بعضاً افسانه ای به واقعیت تبدیل می شوند. البته همین طور که در مطالب قبلی سایت هم توضیح داده شد، ایده پردازی و داشتن ذهن خلاق یک مهارت اکتسابی هست و ما اهمیت آن را انکار نمی کنیم.

واقعیت اینست که خیلی از شرکت های بزرگ دنیا یک شبه نه، ولی در مدت زمان کمی توانستند ره صد ساله را طی کنند! شرکت های نام آشنایی مثل فیس بوک و اپل و … یک روز استارت آپ (کسب و کار نوپا !) بودند و ایده ای که در سر داشتند را به درستی به مرحله اجرا در آوردند.

 جیمز ویتکام ریلی

پشتکار، عزم و اراده و شور و اشتیاق از مهم ترین عوامل در موفقیت است. 

 

اگر شما فکر می کنید که یک استارت آپ هستید پیشنهاد می کنیم مطالب سایت ما را دنبال کنید تا خدایی نکرده خدایی نکرده جزء آن ۹۰ درصد استارت آپ هایی که به خاطر نداشتن دانش کافی درباره فعالیت استارت آپی با شکست رو به رو می شوند نباشید!

پیروزی یا شکست شما در گرو دانش و تصمیم شماست

 

جذب سرمایه گذار ، مهم ترین چالش پیش روی هر استارت آپ!

اگر یک استارت آپ هستید یا شخصی که در یک استارت آپ فعالیت می کند را میشناسید، حتماً با چالش های وحشتناکی که استارت آپ ها با آن ها مواجه میشوند آشنایید. از تشکیل یک تیم قوی و دلسوز متخصص گرفته تا شب بیداری ها و کله سحر بیدار شدن و وام گرفتن از بانک و قرض و قوله و جذب سرمایه گذاری که با هزار بدبختی باید قانعش کنید تا به امید چند برابر شدن پولش روی ایده شما سرمایه گذاری کند!

راستش را بخواهید همۀ چالش ها و مشکلات یک طرف پول یک طرف! به جرأت می توان گفت مهم ترین عامل در موفقیت یا شکست یک استارت آپ، جذب سرمایه هست. برای اثبات این موضوع کافیست علل شکست استارپ ها را بررسی کنید!

ما با شنیدن نام گوگل و فیس بوک و امثالهم اولین چیزی که به ذهنمان خطور می کند یک فرد با زندگی و عقایدی منحصر به فرد هست که یک تنه یک شرکت بزرگ را راه اندازی کرده! این در حالیست که اگر مسیر دشواری که برای پرورش کسب و کارشان طی کرده اند را بررسی کنیم می بینیم که جذب سرمایه گذار تأثیر کلیدی در رشد آن ها داشته است.

جذب سرمایه مهمترین چالش پیش روی هر استارت آپ

یک کسب و کار نوپا از همان روزهای اولیه ی ایجاد خود تا زمانی که به یک شرکت بزرگ تبدیل می شود به سرمایه‌گذار برای حمایت مالی و مدیریتی نیاز دارد. انواع سرمایه‌گذاری در مراحل مختلف رشد استارت آپ ها قابل تعریف است:

در بخش استارت آپ سایت می توانید اطلاعات بیشتری در مورد سرمایه گذاری در کسب و کار های نوپا بدست آورید.

حرف آخر

بار دیگر یادآور می شویم که مهم ترین عامل موفقیت کسب و کار شما جذب سرمایه است. بنابراین، از همان ابتدا این موضوع را جدی گرفته و به فکر تولید مدلی مشترک برای سرمایه گذاری روی ایده تان باشید.

 

بنده در پست های بعدی با موضوع سرمایه گذاری جمعی و معرفی تخصصی یکی از بزرگترین مراکز کراودفاندینگ دنیا و استارت آپ های فعال در آن، در خدمت شما هستم.

با ما همراه باشید …


علی شریفی
علی شریفی
از دانشجو های کارشناسی هوافضا دانشگاه شریف ... بسیار علاقه مند به کاربرد تکنولوژی در آموزش و ارائه روش های جذاب آموزشی هستم. رؤیاهای زیادی در سر دارم و عضوی از مجموعه مداد نوکی هستم تا برای تحقق اون ها تلاش کنم ...

1 دیدگاه

  1. علی اصغر گفت:

    عاااااااااااااااااااالی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Pin It on Pinterest

Shares
Share This
پلتفرم آموزش آنلاین مدادنوکی
با مدیریت تیمی از فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف،
به‌زودی راه‌اندازی می‌شود. برای اطلاع از اخبار سایت و وبلاگ
لطفا ایمیل خود را وارد نمایید.