۷ میلیارد مردم جهان چه می کنند ؟

تعداد مشخصی انسان در جهان وجود دارند – حدود ۷ میلیارد نفر. هیچ کسب و کار یا دولتی نیست که مراجعانش بیش از جمعیت جهان باشند، پس اجازه دهید ببینیم که واقعا در هر روز، ۷ میلیارد مردم جهان چه می کنند ؟

در ادامه توجه شما را به اینفوگرافیکی در این خصوص، جلب می‌کنم.

اینفوگرافیک مردم جهان چه می کنند

مردم جهان چقدر زمان دارند؟

همچنین تعداد ساعت مشخصی در هر روز وجود دارد – ۲۴ ساعت. هیچ‌کس نمی‌تواند آن را افزایش دهد. زندگی ما نیز محدود است – در حدود ۷۸ سال، البته اگر از سن تمام افراد امروز دنیا میانگین بگیرید. اینکه بداینم مردم دنیا با زمانشان چه می‌کنند، می‌تواند به شما کمک کند تا از زمانتان با بهره‌وری بیشتری استفاده کنید. اگر شما کارآفرین هستید، از این اطلاعات استفاده کنید تا به‌دنبال همان اهدافی باشید که این افراد دنبال می‌کنند.

اینفوگرافیک زیر تقسیم زمان در عمر انسان‌ها را نمایش می‌دهد.

اینفوگرافیک مردم جهان چقدر زمان دارند

 

در ادامه، می‌توانید چند واقعیت بنیادی را در مورد اینکه واقعا مردم جهان چه می کنند ، ببینید:

مردم یک سوم از عمرشان را خواب هستند

تنها فعالیتی که مردم بیشترین بخش وقتشان را روی آن می‌گذارند خواب است. اگر شما ۷۸ سال عمر کنید، ۳/۲۸ سال را خواب خواهید بود. بنابراین اگر استارت‌آپ شما راهی را برای بهبود کیفیت خواب پیدا کند، مشتریان شما هرروز از محصولتان استفاده می‌کنند، به‌مدت یک سوم از زندگی‌شان. این اتفاق می‌تواند به موفقیتی بزرگ بینجامد.

 

مردم ۶ سال از عمرشان را با ناراحتی سپری می‌کنند – انجام کارهای روزمره و عادی خانه

چه‌کسی انجام کارهای خانه را دوست دارد؟ استارت‌آپی که زمین شما را تمیز می‌کند، ظرف‌ها را می‌شوید و کارهایی از این دست انجام می‌دهد، می‌تواند ۶ سال از زندگی‌مان را ذخیره کند.

 

مردم ۹ سال را خرج سرگرم‌کردن خودشان می‌کنند

قطعا حس خوبی دارد که مردم تقریبا به همان اندازه که کار می‌کنند، بازی کنند و با این وجود برای آن حقوق دریافت کنند. چیزهایی وجود دارند که می‌توانند کار را سرگرم‌کننده‌تر کنند. این موضوع با آموزش شروع می‌شود – شخصی که شغلش را دوست دارد، معمولا مانند بازی‌کردن از آن رضایت دارد. اما خیلی‌ها اینطور نیستند. با این شرایط اگر به دیگران کمک کنید که به شغل دلخواهشان برسند، وضعیت بهتر می‌شود.

 

تقریبا نیمی از جمعیت جهان شغلی ندارند

بزرگترین گروه جمعیتی، بچه‌ها هستند که جوان‌تر از آن هستند که بتوانند کار کنند. دنیا چه تغییری خواهد کرد وقتی‌که این بچه‌ها بعد از چند سال دیگر بزرگ شوند و حدود ۲ میلیارد مغز به نیروی کار جهانی اضافه شوند؟ آیا قیمت نیروی کار پایین می‌رود؟ آیا آن‌ها کارهای جدیدی را انجام می‌دهند که تاکنون وجود ندارند؟

 

یک نفر از هر ۵ نفر هنوز کشاورزی می‌کنند

از گذشته، داشتن شغل همواره راه اصلی برای کسب درآمد نبوده‌است. ۱۰۰ سال پیش کشاورزی کار اصلی در زندگی مردم بوده‌است. امروزه هنوز یک پنجم انسان‌ها کشاورزی می‌کنند. منطقی به‌نظر می‌رسد، زیرا کسی باید غذا را تولید کند تا ما مصرف کنیم. اما درشرایطی که ربات‌ها رشد کشاورزی را بیشتر می‌کنند، انسان‌ها نمی‌توانند و نمی‌خواهند که رقابت کنند. پس انسان‌ها چه می‌کنند؟

 

تقریبا نیم میلیارد کار آفرین

آیا پیدا‌کردن شغل اصلی‌ترین راه بدست‌آوردن پول است؟ یک گروه از انسان‌ها هستند که برخلاف این روند پیش می‌روند – ۴۰۰ میلیون نفر کارآفرین. این افراد هرشخصی می‌توانند باشند، از یک کارآفرین خرد گرفته تا موسس بانک. نقطه‌ی مشترک هر دو فرد این است که هیچ‌یک به‌دنبال شغل نگشته‌اند، یک شغل برای خودشان خلق کرده‌اند. این روش، نوع جدیدی از زندگی است که رو به فزونی و فراگیر شدن در جهان است.

 

امروز چه باید کرد؟

این تصاویر، بازخوردی از جهان امروز هستند و می‌توان متوجه شد که امروز مردم جهان چه می کنند ، اما جهان به این شکل باقی نخواهدماند. پس اگر چیزی می‌آموزید، مدرک می‌گیرید، یک استارت آپ ایجاد می‌کنید یا یک شغل برمی‌گزینید، سوال اصلی اینجاست که آیا شما درحال آماده‌شدن برای جهان فردا هستید یا امروز؟

 

 

منبع: Funders and Founders